Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
Lo más buscado
- Letras B y V
- Desarrollo emocional adolescencia
- Capitales de África
- Múltiplos de 6
- Ejercicios escolares para niños de 9 años
- Múltiplos y súbmultiplos
- Experimentos matemáticos fáciles
- Nacionalismo y liberismo
- Aprender a cantar
- Múltiplos de 1
- Lecturas comprensivas para imprimir
- Rios de América
- Arte mozárabe
- Cine
- Alimentos transgénicos
-
Aprofundeix. Activitat 1
EduBook Organización
- 695 visitas
Escriu el nombre mixt que correspon a cada lletra de la figura: A → + B → + C → + D → + E → +
-
Raona i explica. Activitat 5
EduBook Organización
- 690 visitas
Quin és el valor del triangle i del quadrat en aquesta suma? Pista: Quant sumen entre els dos nombres? Quadrat = Triangle =
-
Autoavaluació. Activitat 5 - Operacions amb fraccions
EduBook Organización
- 701 visitas
Digues si són equivalents o no aquestes fraccions: 3 4 i 9 12 → . 4 6 i 16 18 → . 1 4 i 8 24 → . 6 9 i 4 6 → .
-
Practica. Activitat 1
EduBook Organización
- 692 visitas
Completa la unitat: 0,6 + = 1 0,9 + = 1 0,2 + = 1 0,5 + = 1
-
Raona i explica. Activitat 2
EduBook Organización
- 692 visitas
Busca una estratègia i calcula el pes de cada fruita: El pes de la maduixa és g. El pes de la poma és g. El pes de la pera és g.
-
Raona i explica. Activitat 3
EduBook Organización
- 693 visitas
Fixa't en aquestes tres peces i respon: Com les posaries per a aconseguir un quadrat? I un rectangle? Com col·locaries les peces per a aconseguir un triangle gran?
-
Problema 1
EduBook Organización
- 691 visitas
Arredoneix els preus a l'euro més pròxim i calcula els resultats mentalment: Quin és el preu aproximat de 3 paquets de cereals? El preu aproximat de 3 paquets de cereals és €. Si compre 3…
-
Repàs. Activitat 12
EduBook Organización
- 691 visitas
Pague un llibre amb un bitllet de 20 € i em tornen 6,35 €. Quin és el preu del llibre? El preu del llibre és €.
-
Repàs. Activitat 20
EduBook Organización
- 695 visitas
Dues llandes valen 0,72 €. Quant val una llanda? I 5 llandes? Una llanda de refresc val €. Cinc llandes de refresc valen €.
-
Repàs. Activitat 22
EduBook Organización
- 697 visitas
Tria les monedes que utilitzaràs per a pagar cada objecte de manera que et tornen els menys diners possibles, i investiga quants diners et tornaran. Per comprar un fregall donaria monedes de 0,50 € i…